Ból stawów

Top 5 skutecznych preparatów na bóle stawów 1

„Kolagen na stawy” Każdy, kto boryka lub borykał się z problemami bolących stawów na pewno słyszał to stwierdzenie. Jednak czy jest to jedyny składnik, który nam pomoże?  W tym artykule postaram się przybliżyć, jakie suplementy na stawy warto wybrać, gdy czujemy, że „łamie nas w kościach”

Coraz więcej osób skarży się na problemy ze stawami, zarówno problem ten dotyka sportowców jaki o osób prowadzących bierny tryb życia. Powodów może być kilka, bóle u sportowców najczęściej są nadmierną eksploatacją narządu ruchu i zbyt małą podażą składników odpowiedzialnych za prawidłowe smarowanie. Jest to spowodowane faktem, który mówi , że wraz ze wzrostem intensywności treningu rośnie zapotrzebowanie na poszczególne składniki, które warunkują prawidłowe funkcjonowanie. Drugą grupą są osoby prowadzące bierny tryb życia, gdzie  najczęstszym powodem jest brak aktywności oraz złe odżywianie. Alkohol, nadmierne spożywanie kalorii, brak ruchu, wszystko to powoduję, że stawy są obciążone , a jednocześnie brakuje odpowiedniej ilości składników do prawidłowego wytwarzania mazi. Powodem dyskomfortu układu ruchu mogą być również uwarunkowania genetyczne. Nieleczone bóle mogą prowadzić do chorób, najczęściej są to  m.in : dna moczanowa, reumatoidalne zapalenie (RZS ), choroba zwyrodnieniowa (chZS).

Kolagen to najbardziej popularne białko, które wchodzi w skład stawów, ścięgien i więzadeł, uczestniczy w procesach regeneracyjnych oraz zapewnia sprężystość i elastyczność skóry. Białko te charakteryzuje się dużą zawartością aminokwasów szczególnie lizyny i proliny, które w procesie hydroksylacji przekształcane są do hydroksylizyny oraz hydroksyproliny powodują one resyntezę kolagenu, jednak aby ten proces nastąpił musi uczestniczyć przy tym witamina C. Najlepszym wyborem kolagenu będzie forma zhydrolizowana ponieważ odznacza się najszybsza wchłanialnością oraz bio-dostępnością.

Glukozamina to naturalnie występujący w więzadłach, chrząstkach i ścięgnach monocukier, który przyczynia się do zachowania dobrego stanu chrząstki  i odnowienia zapasu mazi. Chondroityna jest głównym składnikiem chrząstki stawowej istotnie wpływa na ich sprawność i wytrzymałość, ma charakter endogenny w naszym organizmie jednak przy intensywnym treningu lub podczas urazów, może jej brakować. Stąd też warto zadbać o odpowiednie przyjmowanie tego składnika.

Kwas hialuronowy – podstawowy składnik, który wchodzi w skład mazi stawowej oraz stanowiący podstawowy budulec tkanki hialinowej. Ma za zadanie nawilżanie chrząstki dzięki właściwości higroskopijnej ( wiążącej wodę).

MSM  (metylosulfonylometan) – czyli siarka organiczna, jest 3 najczęściej występującym pierwiastkiem w naszym organizmie. Posiada bogate właściwości profilaktyczne i terapeutyczne. Ma między innymi działanie odtruwające,  odbudowujące, anaboliczne, detoksykujące. Uczestniczy w procesie biosyntezy aminokwasów, enzymów i glutationu, a dodatkowo przez swój udział w tworzeniu kolagenu i keratyny wpływa na kondycję stawów, włosów, skóry i paznokci.

Kwasy tłuszczowe omega3 – Nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 stanowią wyjątkowy budulec naszych komórek, a jednocześnie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Główną rolę odgrywają przede wszystkim dwa kwasy: eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA). Oba usprawniają pracę całego organizmu, wpływając korzystnie na wielu płaszczyznach, w przypadku gdy doskwierają nam bóle skutecznie pomagają w łagodzeniu ,dzięki właściwością przeciwzapalnym. Wpływają także korzystnie na układ ruchu, wzmacniając kości i stawy. Zmniejszają ryzyko kontuzji, chronią przed powstawaniem stanów zapalnych oraz łagodzą sztywność i bóle.

Ekstrakty ziołowe:

 • Ekstrakt z korzenia imbiru (gingerols, shagaols) jest to roślina o bardzo szerokim spektrum działania, szczególnie znana ze swoich pozytywnych właściwości na układ pokarmowy, spalanie tłuszczu ale także świetnie wpływa na łagodzenie bólu i stanów zapalnych spowodowanych stanem zapalnym.
 • Ekstrakt z kurkumy jest znana z wielu dobroczynnych właściwości jednak kluczową cechą jest jej działanie przeciwzapalne. Wyniki jednego z najnowszych badań nad zaletami kurkumy opublikowano na łamach czasopisma „Phytotherapy Research” w 2012 r. W badaniu dowiedziono, że kurkuma jest zarówno bezpieczna, jak i skuteczna w leczeniu bolesnej choroby zapalnej, jaką jest reumatoidalne zapalenie stawów.
 • Wyciąg z drzewa Boswellia – Jest on znany głównie dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, poprzez zawartość przez nią tripenoidów. Preparaty często posiadają ten składnik ponieważ skutecznie pomaga zwalczać bóle kości, stawów i mięśni. Zapobiega niszczeniu chrząstki, a więc chroni przed zużyciem i poprawia zdolność poruszania się. Bardzo skutecznie działa w leczeniu gośćca stawowego i chorób reumatycznych. Wzmacnia kości, odbudowuje je po urazach i zmniejsza ich kruchość.
 • Cissus Quadrangularis jeden z najlepszych ekstraktów ziół o potwierdzonej naukowo skuteczności wspierających funkcjonowanie aparatu ruchu, siłą działania porównywalną do leków, jednak bez skutków ubocznych. Dzięki zawartości silnych fitosteroli standaryzowanych do  40% ketosteronów i 20% 3-ketosteronów przyśpiesza regenerację a nawet skraca czas powrotu do zdrowia po złamaniach!  Pomaga chronić stawy, reguluje metabolizm, działa antyoksydacyjnie. Cissus działa poprzez zmniejszanie nadmiernej aktywności glikokortykoidów – hormonów wytwarzanych przez korę nadnerczy, które posiadają silne działanie kataboliczne (nasilają rozpad białek w tkankach pozawątrobowych). Do glikokortykoidów należą: kortyzol, kortykosteron oraz kortyzon – ich nadmiar utrudnia wchłanianie wapnia i fosforanów w jelicie cienkim, prowadząc do osteoporozy.

Kluczowym składnikiem do wytwarzania kolagenu jest również witamina C , bez której proces produkcji  może być zaburzony, witamina D3, która wpływa na stan kości, odpowiada między innymi za prawidłowe wchłanianie wapnia i fosforu.  Dlatego warto również zwracać uwagę na to, aby w preparatach, które przyjmujemy występowała ta witamina.

Jakie odżywki na bolące stawy?

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór preparatu, który zaoferuje nam kompleksowe wsparcie na różnych płaszczyznach działania, a więc dostarczy wszystkich kluczowych składników, które pomogą nam pozbyć się bólu. Można również stosować pojedyncze formy wzmacniając działanie, konkretnego produktu np. połączenie Universal Animal Flex + Primaforce Cissus.

Poniżej przedstawiam TOP 5 skutecznych produktów na stawy:

1.Universal Animal Flex (wersja w kapsułkach lub w proszku)
Najbardziej popularny na całym świecie preparat wspomagający, cieszący cie tysiącami pozytywnych opinii. Suplement diety na stawy zawiera takie substancje jak: siarczan chondroityny, glukozaminę, olej lniany, minerały, witaminy, kwas hialuronowy, wyciąg z imbiru i kurkumy. Wszystkie te składniki wspomagają organizm. Preparat bardzo łatwo przyjmować – został wyprodukowany w saszetkach.

Universal AnimalFlex Powder 381g

2. Primaforce Cisssus
Jeden z najlepszych niesterydowych preparatów wspierających funkcjonowanie aparatu ruchu, siłą działania porównywalną do leków, jednak bez skutków ubocznych. Dzięki zawartości silnych fitosteroli standaryzowanych do  40% ketosteronów i 20% 3-ketosteronów przyśpiesza regenerację a nawet skraca czas powrotu do zdrowia po złamaniach! Primaforce Cissus, jest  również bogaty w witaminy/antyoksydanty takie jak witamina C i beta-karoten. Według analizy, Cissus quadrangularis zawiera 479 mg kwasu askorbinowego, 267 jednostek karotenu.

Primaforce Cissus 100g

3. Real Pharm Joint Flex
To starannie dobrana kompozycja białka kolagenowego, l-proliny, metylosulfonylometanu (MSM), glukozaminy, wapnia, ekstraktu z Boswellia serrata, chondroityny i kwasu hialuronowego, czyli podstawowych elementów, zapewniających osiągnięcie zamierzonych efektów. Wpływa poprawę kondycji stawów i tkanki kostnej

Real Pharm Joint Flex 400g

4. Controlled Labs Orange Triad + Greens 
To zaawansowany suplement diety, który łączy w sobie właściwości kilku typu preparatów: wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu ruchu, dostarcza witamin i minerałów ale także zapewnia odpowiednią ilość antyoksydantów zwalczających wolne rodniki. Szczególnie polecany dla sportowców, którzy ciężko trenują, a chcą chronić swoje stawy przed urazami, a dodatkowo uzupełniać niedobory witamin i minerałów.

Controlled Labs Orange Triad + Greens 408g

5. Real Pharm Multi Craze 
Jest to uniwersalny produkt kompozycja składników wspierających prawidłowe funkcjonowanie stawów takich jak: siarczan glukozaminy ,siarczan chondroityny, metylosulfonylometan ,ekstrakt z Boswelia serrata standaryzowany na 65% kwasu bosweliowego , kwas hialuronowy oraz oraz kompleks witamin, minerałów oraz ekstraktów ziołowych wspierające zdrowie organizmu.

Real Pharm Multi Craze 270 tabs.

 

 

 

 

 

One Comment

 1. I have noticed you don’t monetize your page, don’t waste
  your traffic, you can earn additional cash every month because you’ve got high quality content.
  If you want to know how to make extra money, search
  for: Ercannou’s essential adsense alternative

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *